Dobrovolnické centrum Fakultní nemocnice Olomouc

Dobrovolníci pomohli zpříjemnit Velikonoční čas pacientům.

logo-FNOL2

Velikonočními dílničkami pomáhala v minulých týdnech skupinka dobrovolníků zpříjemnit pobyt pacientů na Oddělení geriatrie Fakultní acheter cialis nemocnice Olomouc. Asi desítka studentů spolu se zaměstnanci zdravotnického zařízení nabídla nemocným možnost strávit zábavnou formou alespoň část doby během jejich hospitalizace. Ozdobená vajíčka, ručně vyráběné slepičky, zajíčci a beránci zdobí celé oddělení a udělali radost i těm, kteří se dílniček zúčastnit nemohli.

IMG_4458     IMG_4454

IMG_4453

Foto: Libor Teichmann

Výtvarné dílny, stolní hry, předčítání z knih nebo doprovod při procházce nemocničním areálem, to je jen několik příkladů, jak mohou dobrovolníci pomáhat pacientům v největším zdravotnickém zařízení v Olomouckém kraji.

„Chceme přinášet do péče o nemocné ještě více lidského kontaktu, posilovat jejich duševní pohodu a pokud možno jim zpříjemnit pobyt na lůžku. Aktuálně spolupracujeme se třemi desítkami dobrovolníků a stále nabíráme další,“ uvedla Mgr. Kristýna Chudíková, koordinátorka Dobrovolnického centra FN Olomouc, které nemocnice začala provozovat v září loňského roku.

V současné době jsou aktivity dobrovolníků soustředěny zatím jen na dětské klinice a oddělení geriatrie, ale postupně budou rozšiřovány i na další kliniky a oddělení.

 

Více informací na: http://www.fnol.cz/dobrovolnicke-centrum_76.html
nebo na: www.facebook.com/dobrovolnici.olomouc

Mgr. Kristýna Chudíková

Koordinátorka Dobrovolnického centra FNOL

5486 Total Views 5 Views Today

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *